Jak sprawnie prowadzić

aukcje internetowe na Allegro.pl

i w innych serwisach aukcyjnych?
logowanie | rejestracja

Aktualności z eBay.pl

28 marca 2008
Ochrona i maskowanie nazw użytkowników

W dniu 31 marca wprowadzamy nowy mechanizm ukrywania nazw użytkowników składających swoje oferty na aukcjach z licytacją. Nazwy będą „maskowane” poprzez pozostawienie dwóch losowych liter w nazwie użytkownika i zastąpienie pozostałych liter gwiazdkami – np. a***b.

Podczas trwania aukcji nazwa wygrywającego licytanta na stronie przedmiotu oraz wszystkie nazwy licytantów na stronie historii licytacji będą ukryte. Po zakończeniu aukcji nazwa wygrywającego licytanta zostanie odkryta, natomiast nazwy wszystkich innych licytantów pozostaną ukryte.

Sprzedający po zalogowaniu się nadal będą mogli zobaczyć nazwy wszystkich licytantów biorących udział w ich aukcjach, a każdy z licytantów będzie widział swoją pełną nazwę użytkownika.

Dlaczego wprowadziliśmy maskowanie nazw licytantów?

Na początku 2007 roku wprowadziliśmy podobny mechanizm obejmujący aukcje, w których przedmioty osiągały wysokie ceny. Okazało się to niezwykle skuteczne i pomogło obniżyć liczbę oszustw związanych z wysyłaniem do przegranych licytantów fałszywych ofert drugiej szansy, w których oszuści podający się za sprzedających proponowali sprzedaż przedmiotu poza serwisem eBay. Objęcie tym mechanizmem wszystkich aukcji z licytacją umożliwi nam lepszą ochronę użytkowników przed tego typu oszustwami.

Czy spowoduje to nasilenie zjawiska podbijania ceny?


Podbijanie ceny, czyli składanie ofert na wystawione przez siebie przedmioty, stanowi poważne naruszenie obowiązujących w serwisie zasad. Będziemy wyjaśniać wszystkie zgłoszenia, które otrzymamy w tej sprawie, i podejmować odpowiednie działania przeciwko osobom naruszającym zasady. Nasz system gromadzi bardziej szczegółowe dane o działaniach związanych ze sprzedażą i kupowaniem niż informacje, które użytkownicy serwisu mogą wyświetlić na naszych stronach. Pomaga nam to w wykryciu nietypowych wzorców postępowania i zidentyfikowaniu użytkowników, którzy mogą naruszać nasze zasady.

***

Dzięki maskowaniu nazw licytanci pozostaną anonimowi. Po kliknięciu zamaskowanej nawy użytkownika można nadal wyświetlić szczegółowe informacje dotyczące opinii każdego z nich.

Rozumiemy, że niektórzy z was chcieliby nadal widzieć pełne informacje o innych osobach licytujących w tych samych aukcjach i mogą uznać wprowadzoną zmianę za niekorzystną. Jednak jest to niezbędny krok, aby lepiej chronić użytkowników naszego serwisu przed oszukańczymi ofertami i fałszywymi wiadomościami e-mail.

Pozdrawiamy,
Zespół eBay.pl
©2024 by BetterWeb.pl Kontakt